18 Mayıs 2017 Perşembe

Avon True Colour Dörtlü Farları (5 Palet)


Bundan 4-5 yıl önce Avon' un 4' lü paletlerini çok sever ve her ne kolleksiyon çıkarsa almaya çalışırdım. Kimi kullanılıp azalmış, kimi ise ilk günkü haline çok yakın bir biçimde muhafaza edilerek bugüne kadar gelmiş beş palet işte bunlar. Karton kutularını atmadığım için biraz antik bir görünüme sahip olmuşlar yıllar içerisinde.Renklerinin doğallığı ve dumansı tonlarıyla çok sevdiğim için en çok kullandığım, mevsimlik bir kolleksiyon olarak çıkarılan 

Smoke&Mirrors:Beyazımsı bir turkuaz tonu, klasik koyu gri kahveye dönük çok açık gül kurusu (en sevdiğim rengi bu) ve bir de klasik mürdümsü bordomsu renkleriyle ilginç makyaj kombinleri yapmaya elverişli hoş bir paletti. Uzun zamandır kullanmadığımı fark ettim. 


Mystery: 


Yine aynı sezon için üretilmiş diğer far paleti de, ''Mystery'' idi. 


Çok açık, gri alt tonlu bir eflatun, Yine çok açık şeftali alt tonlu bir altın rengi, mat ve oldukça pigmentli bir şeftali ile yanar döner pigmentli harika bir kahve.


Kahveyi o kadar güzel tuturmuşlar ki sırf o kahve için alınabilecek bir paletti. Maalesef açık renkleri kireç kıvamında bir sürüme sahip oldukları için kalitesizdiler. Avon paletlerinde genelde durum böyle oluyor. Çok kaliteli tek bir renk koyup diğer renklerin kalitesini düşük yapıyorlar.                                                                 Glitz&Glamour:


Yılbaşına özel ürettikleri iki tane far paletinden biri Glitz&Glamour 'dı. Bu seriyi çok yoğun pigmentli ve kaliteli yapmışlardı gerçekten. Her bir renk, içerisinde çok minik altın ışıltılar içeriyor. Harika tonda koyu bir mor, yine gümüş ışıltılı bir indigo mavisi, tam kıvamında yumuşacık bir altın-bakır ton ile içerisinde altın parıltılı alt tonu olan, yanar dönerli bir beyaz. Bu paletteki kalite gerçekten muhteşem. True Colour serisindeki diğer farlarla asla kıyaslayamam. Bu seriyi, yalnızca bir katalog sattılar ve sonradan ortadan kayboldu.
                                                              
Sequins & Shine:


Yılbaşı özel üretiminin diğer far paleti de Sequins & Shine idi. Bu da pigment ve kalite açısından aynı düzeyde bir palet. Renklerin her biri harika. Bu paletin diğerinden farkı, her bir tonun bu defa altın değil, gümüş alt tonlu parıltılar içermesi. Bu paletteki beyaz, gri alt tonlu ve gümüş parçacıklar içeriyor ama diğer paletteki beyaz kadar yumuşak bir sürümü yok. Klasik koyu bir gri, Mavi ve yeşili aynı anda barındıran muhteşem güzellikte bir renk ve bir de yine çok tatlı bir çikolata kahvesi. 

Arctic Goddess:Buz parıltısı alt tonlu ( oda nasıl olacaksa artık siz hayal edin:) açık bir lila,  yine buz parıltılı çok açık bir yeşil ( bu renge bayılıyorum, paletteki en güzeli), pigmentasyonu çok yüksek mat ve cart bir mavi (buna bayılmıyorum ve kullanamıyorum da), Koyu mu koyu, siyaha çalan mat ve bol pigmentli bir yeşil (açık yeşilden sonra en çok bunu seviyorum. Fardan eyeliner yapma uygulamasına çok elverişli harika bir far).


Kışa özel üretilen bir kolleksiyona ait olan Arctic Goddess, bu güne kadar en az kullandığım palet olmuş. Çok yüksek pigmentli olmasına rağmen renklere bakar mısınız,nasıl kullansaydım ki :/  Maalesef her gün Frozen makyajı yapıp dolaşma imkanımız olmuyor :)


Hepsi bu!
Bol renkli günlerde buluşmak dileğiyle...9 yorum:

 1. Avonun farlarının malesef pigmentleri bence çok yetersiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Leda, Aynen katılıyorum. Senelerce ne farlar kaçırmışım piyasada olan. Boşa vakit kaybı :(

   Sil
 2. paylaşım için teşekkürler, severek takip ediyorum

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten sana katılıyorum dağıttıklarımdan sonra bir palette bende var eh işte kıvamında oluyor genellikle. Yinr tarihşn tozlu sayfalarında gibi hissettim kendimi 😂😂😂 ellerine sağlık güzel bşr yayındı canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rujum
   Nostalji yapalım biraz di mi ;)

   Sil
 4. Mystery paletin renklerini çok beğendim:-)

  YanıtlaSil
 5. renkler çok hoş, siz de far çok seviyorsunuz analdığım kadarıyla :) güle güle kullanın

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...